BARFED'İN İFTARINA KATILDIK | 2017-06-11

MİLLETVEKİLİ TUNÇ BARFED’İN DÜZENLEDİĞİ İFTARDA BARTINLI HEMŞEHRİLERİYLE BULUŞTU

AK Parti Bartın Milletvekili TBMM Adalet Komisyonu Üyesi Yılmaz Tunç, Bartın Dernekler Federasyonu (BARFED) onursal başkanı Hasan Basri Nalbant tarafından verilen iftar yemeğinde İstanbul’da yaşayan Bartınlı hemşerileriyle iftar açtı.

İstanbul Ümraniye Belediyesi Hekimbaşı Spor Tesislerinde gerçekleştirilen İstanbul'daki yaşayan Bartınlıları bir araya getiren iftar yemeğine Milletvekili Tunç’un yanısıra Bartın Valisi Sayın Nusret Dirim, Ulus Belediye Başkanı Hasan Hüseyin Uzun, Barfed’in yeni ve eski yöneticileri, Bartınspor Başkanı Mehmet Bulut, Bartınlı dernek yönetimleri ve çok sayıda Bartınlı vatandaş katıldı.

Milletvekili Yılmaz Tunç, iftar yemeğinde yaptığı konuşmasına "evveli rahmet, ortası mağfiret, sonu da cehennem azabından kurtuluş olan Ramazan-ı Şerifinizi tebrik ederk, Bartınlı hemşehrileriyle iftar sofrasında buluşturan BARFED onursal başkanı Hasan Basri Nalbant ve emeği geçenlere teşekkür ederek başladı.

Tunç, “Biz her türlü desteğimizi BARFED'e vermeye devam edeceğiz.

Milletvekili Tunç, birlik ve beraberlik içinde "BARFED'imizi birlik beraberliğimizi güçlendirecek çalışmalara imza atacak. Bartın kültürümüzü çocuklarımıza aktaracak. Bartın'ın gelişmesine ve kalkınmasında önerilerde bulunacak. Bu anlamda BARFED'i çok önemsiyoruz. Sivil toplum kuruluşlarımız çok önemlidir. Demokrasilerin vazgeçilmez unsurlarıdır. BARFED ne kadar güçlü olursa Bartın için o kadar iyi olur. İstanbul'da yaşayan Bartınlılarımızın içinde o kadar iyi olur. Biz her türlü desteğimizi BARFED'imize vermeye devam edeceğiz.

Türkiye'de yeni bir dönem başladı

Milletvekili Tunç, Bartın'ımız 80 ? 90'lı yıllarda göç verdi. Göçün ve hızlı kentleşmenin getirdiği problemleri ülkemiz yaşadı. Artık Türkiye yeni bir döneme adım attı. Türkiye güçlü olma durumunda. 2000'li yılların başından itibaren milletimiz kendisine yeni bir model seçti ve 16 Nisan'dan itibaren de Türkiye'de yeni bir dönem başladı. Demokrasimizin daha güçlü olduğu, milletimizin huzurunun, birlik ve beraberliğinin daha kuvvetli olduğu, ekonomik gelişmenin ve kalkınmanın daha hızlı olduğu bir dönemi hep birlikte yaşayacağız.

Hızlı bir gelişme ve kalkınma halindeyiz

'Bartın hep göç verdi' dedik. Ama artık Bartın göç alan iller arasında bulunuyor. 2007 yılının sonundan itibaren istatistiklere baktığımız zaman; Bartın'ın nüfusu azalan iller arasında değil, nüfusu artan iller arasında. Üniversitemiz kuruldu, 30 bin öğrenci hedefimiz var. Şu anda 15 bin öğrencimiz eğitim görüyor. Organize Sanayi Bölgesini genişletiyoruz. Yeni fabrikalarla beraber işçi sayında artış olacak. 20 bin ilave nüfusta oraya bekliyoruz. Bartın'ın diğer yatırımlarıyla beraber hızlı bir gelişme ve kalkınma halindeyiz."

AK Parti hükümeti süresinde Bartın'da yapılan çalışmalardan bahseden Tunç, terörün her türlüsünü ülkemizden temizleyerek Bartın ve Türkiye için çalışmalara devam edeceklerini anlattı.

 

Haberler sayfasına dön