MÜSİAD İFTAR PROGRAMI | 2017-06-03

MİLLETVEKİLİ YILMAZ TUNÇ MÜSİAD’IN İFTARINA KATILDI

AK Parti Bartın Milletvekili TBMM Adalet Komisyonu Üyesi Yılmaz Tunç, Bartın, Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneğinin (MÜSİAD) düzenlediği iftar programına katıldı.

AS Kongre salonunda düzenlenen İftar programına AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç’un yanısıra Bartın Vali yardımcısı Erkan Kalender, İl Genel Meclis Başkanı Kenan Dursun, AK Parti Bartın İl Başkanı Hüseyin Manav, 22.Dönem Bartın Milletvekili M.Asım Kulak, Bartın Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Orhan Uzun, TSO Başkanı Halil Balık, İl Emniyet Müdürü İsa Aydoğdu, İl Jandarma Komutanı Osman, Arslan, Bartın İl Özel İdaresi İl Genel Sekreteri İbrahim Kayış, AK Parti Bartın İl Kadın Kolları Başkanı Yasemin Dora Kurtkaya, STK Temsilcileri, Kurum Müdürleri, Bartın MÜSİAD il Başkanı Muhammet Aksoy ve yönetim kurulu üyeleri ile Bartınlı işadamları katıldı.

AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç, İftar programında yaptığı konuşmasında Ramazan ayının ülkemiz için, milletimiz için, tüm islam alemi için huzura, barışa, sevgiye, kardeşliğe, tüm insanlığın huzuruna vesile olmasını Allahtan niyaz ediyorum diyerek; helikopter kazasında ve terörle mücadelede şehit düşen askerlerimiz için başsağlığı diledi.

Ülkemiz birlik ve beraberlik içerisinde her türlü şer güçlere baş edecek güçtedir

Milletvekili Tunç, tabi ki Ülkemizde terörle mücadele devam ediyor, mücadelemiz devam ederken de şehitler veriyoruz. Şehitlerimiz yüreklerimizi dağlıyor. Şırnak’ta elim bir helikopter kazası sonucu Tümgeneral Aydoğan Aydın ve beraberindeki 12 askerimizi şehit verdik. Aziz şehitlerimize Allah’tan rahmet, ailelerine sabır ve milletimize başsağlığı diliyorum. Hem elim helikopter kazasında şehit olan  hemde terörle mücadelede şehit olan askerlerimize, görevlilerimize Allah’tan rahmet diliyorum. İnşallah ülkemiz bu terör belasından kurtulacaktır. Kararlı mücadelemiz hiç taviz vermeden devam edecektir. Ülkemizin gelişmesinin kalkınmasını istemeyenler terörü başımıza salıyor. Çeşitli adları var bunların, FETÖ’sü, PKK’sı, PYD’si DAEŞ’i hepsi aynı yerden kumanda ediliyor. Türkiye’nin ilerlemesini, güçlenmesini ve dünya devleti olmasını istemeyen üst akıl bir yerden kumanda ediyor ve onları ülkemizin üzerine salıyor. Ama bu ülke birlik ve beraberlik içerisinde her türlü şer güçlere baş edecek güçtedir ve terörün belini de kıracak güçtedir. İnşallah ülkemiz terörden arınmış bir vaziyette daha huzurlu günlere ulaşarak ilerleyecektir. dedi.

Bartın gelişmesini ve kalkınmasını hızla sürdürüyor

Milletvekili Tunç konuşmasında Bartın’ın gelişmesini, kalkınmasını hızla sürdürdüğünü belirterek, Bartın’da işadamlarımız ve sanayicilerimiz sayesinde istihdamın arttığını her geçen gün daha da ileriye gittiğini, göç veren bir Bartın’dan artık göç alan bir Bartın olduğunu söyledi. Milletvekili Tunç, Bartın’a önemli yatırımları kazandırdıklarını ifade ederek; “4 milyarlık kamu yatırımı kazandırdık devam eden 4 milyarlık yatırım var. Bunlardan biri buraya Şiremirçavuş Mahallesine yapılacak olan yeni Bartın Devlet Hastanesi inşaatı. 400 yataklı olacak şehir hastanemiz sadece Bartın’a değil,  bölgeye de hizmet verebilecek. Önümüzdeki 3-4 yıl sonra bu kamu yatırımlarının hepsi tamamlandığında 30 bin nüfuslu üniversitesi,  büyüyen Bartın Organize Sanayisi ile beraber Bartın önümüzdeki birkaç yıl sonra hızlı bir kalkınma sürecine girecektir. Burda en önemli görev sanayicilerimize iş adamlarımıza düşüyor. Ülkenin kalkınmasında lokomotif sizlersiniz. Sizlere her türlü desteği veriyoruz, elimizden gelen gayreti gösteriyoruz, göstermeye devam edeceğiz” Diyerek, iftar programını düzenleyen MÜSİAD Başkanı ve yönetimini kutladı.

Haberler sayfasına dön