YENİ YIL MESAJI | 2017-12-31

AK PARTİ BARTIN MİLLETVEKİLİ YILMAZ TUNÇ'TAN YENİ YIL MESAJI:

“KARDEŞLİK DUYGULARININ PEKİŞTİĞİ, BARIŞ VE HUZUR DOLU BİR YIL OLSUN”

AK Parti Bartın Milletvekili ve Adalet Komisyonu Sözcüsü Yılmaz Tunç, 2017 yılına girerken yayınladığı mesajda, yeni yılın ülkemizde kardeşlik duygularının pekiştiği, dünyada barışın ve huzurun hakim olduğu bir yıl olmasını diledi.

Milletvekili Tunç mesajında şunları söyledi:

“2017 yılını geride bırakarak yeni bir yıla 2018’e adım atıyoruz. Yeni yıl yeni umutlar demek, taze bir başlangıç demek. Ülkemizin her bir ferdi için sağlık ve esenlik dolu, huzur ve başarı dolu bir yeni yıl hepimizin temennisidir.

Türkiye 2017 yılı içerisinde önemli bir halkoylaması seçimini yaptı. 16 Nisan’da gerçekleştirilen halkoylamasına milletimiz EVET diyerek, Anayasa değişikliği ile ülkemizde yeni bir dönemi başlattı. Cumhuriyetin ve demokrasinin güçleneceğini ve hukukun üstün bir hale geleceğini Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’ni getiren yeni sistemi onaylamış oldu.

2017 yılında Bartın’da tarihi yatırımlara imza atıldı

Bartın’da, 2017 yılında tarihinin en büyük yatırımlarının hizmete girmesine tanıklık ettik. Bartın’da yılladır konuşulan Bartın’ı sel riskinden koruyacak Kirazlıköprü ve Kışla Barajı tamamlandı. Bartın halkımızın büyük takdirini alan bu tarihi yatırımlar Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan tarafından hizmete alındı. Kozcağız Barajı ile Eldeş Barajı’nda çalışmalar devam ediyor. Bu yıl içerisinde her alanda yatırımları arka arka gerçekleştirmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Yine sağlık alanında Bartın için en büyük proje olan 400 yataklı Bartın Devlet Hastanesi’nin yapım ihalesi gerçekleşti. Amasra İlçe Devlet Hastanesi’nin yapımına başlandı ve tamamlanmak üzere çok yakında hizmete açacağız. Bartın Adalet Sarayı’nın yapımına başlandı. Kozcağız Bartın arası duble yol’un ihalesi gerçekleşti. Her alanda Bartın için tarihi yatırımlar kaydettiğimiz bir yılı da geride bırakmış oluyoruz.

2018 yılında da bir önceki yıldan daha ileriye gitmek, sevginin barışın kardeşliğin daha da kökleştiğini, milli birlik ve beraberlik duygularının pekişerek, milletimizin huzur ve kardeşlik atmosferinde aydınlık yarınlara yol alması ve ülkemizin son yıllarda kat ettiği mesafeye yeni yılda eklenecek yeni başarılarla dünyadaki saygın konumunun giderek güçlenmesi milletçe hepimizi gururlandıracaktır.

2018 yılının milletçe birlik ve beraberliğimizin arttığı, Dünyada savaşların sona erdiği mazlumların zalimlerin zulmüne uğramadığı kardeşlik duygularının pekiştiği, herkesin birbirine sevgi ile yaklaştığı, Ülkemiz, Bartın İlimiz ve Bartınlı hemşehrilerim için sağlık huzur ve başarılarla dolu, bir yıl olmasını temenni ediyor ve tüm hemşehrilerimin yeni yılını kutluyorum.”

 

Basın Açıklamaları sayfasına dön