2017 YILI MESAJI | 2017-01-03

AK PARTİ BARTIN MİLLETVEKİLİ YILMAZ TUNÇ'TAN YENİ YIL MESAJI:

“KARDEŞLİK DUYGULARININ PEKİŞTİĞİ, BARIŞ VE HUZUR DOLU BİR YIL OLSUN”

AK Parti Bartın Milletvekili ve Adalet Komisyonu Üyesi Yılmaz Tunç, 2017 yılına girerken yayınladığı mesajda, yeni yılın ülkemizde kardeşlik duygularının pekiştiği, dünyada barışın ve huzurun hakim olduğu bir yıl olmasını diledi.

Milletvekili Tunç mesajında şunları söyledi:

“2016 yılını geride bırakarak yeni bir yıla 2017'ya adım atıyoruz. Yeni yıl yeni umutlar demek, taze bir başlangıç demek. Ülkemizin her bir ferdi için sağlık ve esenlik dolu, huzur ve başarı dolu bir yeni yıl hepimizin temennisidir.

Özellikle 2016 yılı, ülkemizin birliğine, dirliğine, bu topraklardaki varlığına kast eden terör örgütleri ve şer odakları için ders olmalıdır. Fetö tarafından yapılmak istenen 15 Temmuz kanlı darbe girişimi karşısında Ülkemizi parçalamak isteyenler milletimizin izzetli direnişi karşısında çaresiz kalmışlardır. Bugün olduğu gibi yarında ülkemizin her köşesinde refah ve huzur ikliminin hakim olması için milletçe birbirimize kenetlenmeye devam edeceğiz; istiklalimizi, cumhuriyetimizi ve demokrasimizi tehdit eden bütün şer odakları karşısında azim ve kararlılıkla mücadelemiz sürecek. Herkes emin olsun ki, ülkemizin birlik ve bütünlüğüne kastetmek isteyen güçler, devletimizi ve milletimizi bütün azamet ve kudretiyle daima karşılarında bulacaktır.

2016 yılında bütün terör saldırılarına rağmen Türkiye’de kalkınma açısından çığır açıcı yatırımlar gerçekleşti

2016 yılında arka arkaya bir çok dev yatırımın hayata geçirildiğini görüyoruz, bu yatırımlar arasında Osman Gazi Köprüsü, Yavuz Sultan Selim Köprüsü, Avrasya Tüneli, Ilgaz 15 Temmuz İstiklal Tüneli, Ankara'da Yüksek Hızlı Tren Garı, 150 yıllık hayal Filyos Projesi . O kadar terör saldırısına ve yaratılmak istenen olumsuz havaya karşın aslında toplama baktığınızda kalkınma anlamında bir hayli ilerleme kaydettiğimiz bir yılı da geride bırakmış oluyoruz.

2017 yılında da bir önceki yıldan daha ileriye gitmek, sevginin barışın kardeşliğin daha da kökleştiğini, milli birlik ve beraberlik duygularının pekişerek, milletimizin huzur ve kardeşlik atmosferinde aydınlık yarınlara yol alması ve ülkemizin son yıllarda kat ettiği mesafeye yeni yılda eklenecek yeni başarılarla dünyadaki saygın konumunun giderek güçlenmesi milletçe hepimizi gururlandıracaktır.

2017 yılının milletçe birlik ve beraberliğimizin arttığı, kardeşlik duygularının pekiştiği, herkesin birbirine sevgi ile yaklaştığı, Bartın İlimiz ve Bartınlı hemşehrilerim için sağlık huzur ve başarılarla dolu, bir yıl olmasını temenni ediyor ve tüm hemşehrilerimin yeni yılını kutluyorum.”

 

Basın Açıklamaları sayfasına dön